19 Mayıs'ı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs'ta Bakırköy Belediyesi, BASAD ve Troya Folklor Araştırmaları Derneği olarak, Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde büyük bir kutlama gerçekleştirdik.

Özgürlük Meydanı'ndan başlayan fener alayı ile gelen çoşkulu kitleyi Siirt halk oyunları ekibimiz karşıladı. Belediye başkanı Bülent Kerimoğlu'nun konuşmasından sonra salona geçildi. Hınca hınç dolu salon açılış konuşmasını kurucumuz ve BASAD başkanı A.İlhan Gülek yaptı.

İlhan Gülek konuşmasında, "Atatürk devrimi geri dönülemeyecek noktaya gelmiştir. Bu salonlar, sanatçılar ve Atatürk sevdalıları oldukça, devrim geri döndürülemez. Sizler ve sahnedekiler devrimin görünen yüzüdür. Bizler Atatürk'ün hayal ettiği Türkiye'nin görünen yüzüyüz. Sahnede yer alacak sanatçılar da Atatürk'ün özlemidir." dedi.

Gülsen Tuncer ve Ender Yiğit'in sunduğu gösteride BASAD'ın Dicle Derman yönetimindeki TSM, Bülent Kılıçaslan yönetimindeki THM, Levent Gökçedağ yönetimindeki çok sesli korolarıyla, Erhan Canbulat yönetimindeki Çocuk Orkestrası sahne aldı.

Karadeniz, Kırklareli ve Zeybek ekiplerimiz de sahnedeydi.

Tören hep birlikte söylediğimiz İzmir Marşı'yla son buldu.

Zeybekler ve İlhan Gülek.jpg

Zeybekler_ve_Bülent_Kerimoğlu.jpg

Siirt_ekimizi_ve_Bülent_Kerimoğlu.jpg

Saygı Duruşu.jpg

Savaş Dansı.jpg

Salondan bir görüntü.jpg

Karadeniz_Kız_Ekibimiz.jpg

Kırklareli_Ekibimiz.jpg

Rasim Sakin-Yörük Ali Oynarken.jpg


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör