19 Mayıs'ı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs'ta Bakırköy Belediyesi, BASAD ve Troya Folklor Araştırmaları Derneği olarak, Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde büyük bir kutlama gerçekleştirdik.

Özgürlük Meydanı'ndan başlayan fener alayı ile gelen çoşkulu kitleyi Siirt halk oyunları ekibimiz karşıladı. Belediye başkanı Bülent Kerimoğlu'nun konuşmasından sonra salona geçildi. Hınca hınç dolu salon açılış konuşmasını kurucumuz ve BASAD başkanı A.İlhan Gülek yaptı.

İlhan Gülek konuşmasında, "Atatürk devrimi geri dönülemeyecek noktaya gelmiştir. Bu salonlar, sanatçılar ve Atatürk sevdalıları oldukça, devrim geri döndürülemez. Sizler ve sahnedekiler devrimin görünen yüzüdür. Bizler Atatürk'ün hayal ettiği Türkiye'nin görünen yüzüyüz. Sahnede yer alacak sanatçılar da Atatürk'ün özlemidir." dedi.

Gülsen Tuncer ve Ender Yiğit'in sunduğu gösteride BASAD'ın Dicle Derman yönetimindeki TSM, Bülent Kılıçaslan yönetimindeki THM, Levent Gökçedağ yönetimindeki çok sesli korolarıyla, Erhan Canbulat yönetimindeki Çocuk Orkestrası sahne aldı.

Karadeniz, Kırklareli ve Zeybek ekiplerimiz de sahnedeydi.

Tören hep birlikte söylediğimiz İzmir Marşı'yla son buldu.


8 görüntüleme0 yorum

Güncellemeler için Abone Olun

ADRES

Bakırköy Kültür Merkezi ve Cem Evi
Ataköy  7-8-9-10  Kısım  Mahallesi

Burhan Doğançay Caddesi     No : 1

2 .Bodrum Kat

Bakırköy - İSTANBUL

 

T. +90 (212) 554 55 24

F. +90 (212) 554 55 23

 

iletisim@troyafolklor.org

  • Facebook Basic Black
  • Instagram Basic Black

© 2015 Eren Kütük